Nachádzate sa tu

Úvod / Loxone / Možnosti využitia

Inteligentné zabezpečenie

Simulácia prítomnosti

Určite vás poteší funkcia, keď ste niekde na dovolenke a váš dom náhodne rozsvieti svetlo, spustí žalúzie a navodí dojem, že je niekto doma, čím odradí potenciálnych lupičov.

Panické tlačítko

Môže nastať situácia, kedy budete mať pocit, že vo vašom dome nie ste sami. Napríklad v noci, jednoduchým stlačením tlačítka pri posteli spustíte poplach a privoláte pomoc.

Ochrana proti nečakanej návšteve

Pri aktivácii alarmu určite prekvapíte ‘’návštevu’''rozblikaním svetiel, vytiahnutím žalúzií, a pustením hlasnej hudby. Váš dom dá okamžite a jasne najavo, že sa niečo deje.

Ochrana proti živlom

Inteligentná domácnosť vždy vie čo sa deje v dome. Preto včas vytiahne žalúzie v prípade búrky, aktivuje alarm v prípade požiaru, alebo dymu, či vypne hlavný prívod vody do domu v prípade záplavy. Je samozrejmosťou, že o tom budete informovaný na vašom mobile.

Zóny alarmu

Nastavte si napríklad na noc alarm v garáži, na prízemí prípadne kdekoľvek inde a spite kľudne v bezpečí. Keby niečo, inteligentná domácnosť vám dá v čas vedieť.

Smartfón vám dá vedieť

V prípade vlúpania, záplavy, požiaru, či inej nečakanej situácii, vám dá vaša inteligentná domácnosť okamžite vedieť.

Komfort & Lifestyle

Svetelné scény

Romantika, Párty, Relax…Zmeňte kompletne atmosféru v miestnosti intenzitou a farbou osvetlenia jediným klikom. Scény je možné meniť a upravovať podľa chuti a nálady.

Tienenie, keď je treba

Inteligentný dom vie kedy má sastrieť žalúzie, aby v lete neprekurovalo miestnosť a vie kedy má v zime pustiť slnečné lúče dnu, aby pomohli miestnosť vykúriť. Vo vašom inteligentnom dome je o všetko postarané.

Ovládanie odkiaľkoľvek

Svoj dom máte vďaka aplikácii pod palcom odkiaľkoľvek. Môžete vypnúť alarm, otvoriť garáž, alebo zapnúť saunu.

Obľúbená hudba v každej miestnosti

Štart do nového dňa nemôže byť lepší ako s príjemnou hudbou v kúpeľni, či v spálni. Počúvajte svoje obľúbené melódie vo vani, alebo si nastavte svoju melódiu zvončeka či budíka.

Prístup do domu pod kontrolou

Vďaka vzdialenému prístupu a aplikácii, máte pod kontrolou váš videovrátnik, zistíte kto stojí pri dverách a môžete ho vpustiť na pozemok, či do domu odkiaľkoľvek na svete.

Ovládanie tv

V inteligentnej domácnosti nemusíte používať veľa diaľkových ovládačov. Akékoľvek IR zariadenie, môžeme integrovať do a ovládať cez aplikáciu, alebo zahrnúť do automatizácie(zapnete TV, vypne sa hudba, zatiahnu žalúzie a zapne sa svetelná scéna s jemným osvetlením.

Rodina na 1. mieste

Detská poistka

Jedným klikom aktivujete detskú poistku a znemožníte možnosť hrania sa so svetlami či žalúziami vašim ratolestiam.

Regulácia kúrenia

V každej miestnosti si jednoducho zvolíte optimálnu teplotu, ktorá sa počas celého dňa drží na požadovanej úrovni a vy sa budete cítiť príjemne

Ochrana

Váš domov na vás dáva pozor celý deň. Sleduje či máte otvorené dvere a okná, neočakávaný pohyb v dome, riziko požiaru, únik vody, upozorní pred búrkou. O všetkom máte prehľad nech ste kdekoľvek. V dobe keď ste na dovolenke dom simuluje vašu prítomnosť.

Nočný režim

Vždy, keď človek ide spať v posteli premýšľa či je všade zhasnuté, povypínané spotrebiče atď. Inteligentná domácnosť vás nechá kľudnými a postará sa o všetko za vás a môžete ísť kľudne spať aj keď ste zabudli zavrieť garáž. Váš dom vás upozorní a všetko spraví za vás.

Svetlo tam, kde je treba

Svetlá v každej miestnosti sa budú po zotmení samé rozsvecovať vtedy, keď je treba a samé sa zhasnú počas neprítomnosti. Už nikdy vy a vaše deti nezabudnú zhasnúť na chodbe či schodoch.

Zmeny v budúcnosti

Inteligentný systém dokáže pružne reagovať na zmeny účelu. Dnes môžete vo svojej pracovni vybavovať rôzne pracovné záležitosti a o pár mesiacov to môže byť detská izba.

Úspora energie

Odpojiť stand-by

Inteligentná domácnosť sama odpojí žrútov energie v podobe zariadení v pohotovostnom režime(TV,Hi-Fi,DVD atď.) Napríklad keď opustíte dom, alebo idete spať.

Zistite kde môžete ušetriť

Vďaka presným štatistikám si môžete v aplikácii zobraziť spotrebu vášej domácnosti a presne dokážete identifikovať, kde môžete ušetriť.

Izbová teplota

Nastavte si príjemnú teplotu v každej miestnosti tak, aby nedochádzalo k zbytočnému prekurovaniu miestností, alebo naopak. V inteligentnom dome je to hračkou.

Centrálne vypínanie svetiel

Už nikdy nezabudnete vypnúť svetlo. Jednoducho, odchodovým tlačítkom vypnete všetky svetlá pri odchode z domu, alebo keď idete spať.

Využite slnečné lúče

Hlavne počas vašej neprítomnosti vie inteligentná domácnosť využiť solárnu energiu prebezplatné vykurovanie miestností. V lete naopakbráni prekúreniu, ale zároveň ponechá dostatok svetla pre vaše kvetiny.

Vlastná energia

Využite vlastnú energiu naplno a púštajte práčku, umývačku, alebonebite elektromobil iba vtedy, keď elektrinu dodáva vlastný fotovoltaický systém.