Nachádzate sa tu

Úvod / Kúrenie / Kúrenie s Loxone

Premýšľali ste už akým spôsobom budete vykurovať vašu domácnosť? Nezabudnite ako budete regulovať teplotu vášho domova. Vybavte si domácnosť Miniserverom od Loxone a prestaňte kúriť neefektívne. Pre začiatok vás zoznámime s pár maličkosťami ohľadom vykurovania.

1Inteligentné tienenie

Pri regulácií nezabúdajte na automaticky riadené exteriérové žalúzie ovládané Miniserverom. Pomáhajú ako tepelný izolant v silných mrazoch a v teplých dňoch pomáhajú vykurovať. O tienení si niečo napíšeme v ďalšom blogu.

2Inteligentná regulácia izbovej teploty

V každej miestnosti je požadovaná iná teplota. Niekde kúrite viac, niekde menej a inde sa miestnosť len temperuje. Je len potrebné mať v každej miestnosti teplotné čidlo, elektromagnetický ventil a samozrejme Miniserver, ktorý sa o všetko postará. Ten dokonca vie, kedy má začať kúriť, aby ste mali príjemne vyhriatu obývačku po príchode z práce.

3Ovládanie teploty na diaľku

Ste na ceste domov z práce, prechádzky či nákupu? Je vám zima a tešíte sa do tepla? Stačí vytiahnuť mobil z vrecka a zvoliť teplotu akú požadujete. Je to veľmi jednoduché a rýchle.

4Použitie viacerých zdrojov tepla

Určite to poznáte, keď krb prekúril miestnosť na vyššiu teplotu, ale radiátory stále kúria. Miniserver radiátory vypína hneď, ako dosiahneme určitú teplotu a zamedzí plytvaniu energiou.

5Energetické hriechy

Nevetrá sa iba v lete. Pokiaľ však necháte otvorené okno, teplo uniká a stále sa kúri. Nechajte to na Loxone. Hneď ako sa okno otvorí, Loxone vypína kúrenie v danej miestnosti. Akonáhle sa okno zavrie, zapína sa kúrenie a znova sa nám kúri.

6Zaznamenavávajte štatistiky

Loxone bez problémov dokáže spracovať štatistiky všetkého druhu. Následne môžete sledovať potenciál vašich úspor.

Aj vy chcete inteligentné ovládanie kúrenia? Máte však už dom postavený, káble natiahnuté a máte vymaľované? Nevadí. Loxone ponúka bezdrôtové riešenie. Stačí pridať bezdrôtové senzory a hlavice a môžete pohodlne ovládať kúrenie v každej miestnosti.

Zdroj: Loxone