Nachádzate sa tu

Čítačka elektronického kľúča – nerez

Magnetická čítačka, založená na 1-Wire, na realizáciu jednoduchého prístupového systému.

34,30  41,16  (s DPH)

Kategórie: ,

S touto technológiou môžete jednoducho a efektívne nasadiť prístupový systém do Vášho domu alebo kancelárie. Medzi jeho výhody patrí jednoduchosť a cenová dostupnosť.

Využitie

Vďaka plnej integrácii tohto riešenia do Loxone konfiguračného softvéru je možné využiť všetky funkcie naplno. V ňom si môžete zadefinovať jednotlivé práva alebo priradiť akcie na priloženie jednotlivých čipov. V noci tak môžete otvoriť dvere a zároveň stmaviť svetlo a spustiť vašu obľúbenú hudbu na verande. Fantázii sa medze nekladú.

Ako príklad využitia iButtonu môžeme použiť aj zabezpečenie vozového parku. Cieľ: príslušné vozy môžu používať len určité osoby, prístup do garáže je možný len po priložení el. kľúča k čítačke. El. kľúč (iButton) drží na čítačke vďaka magnetu.

My sami v Loxone používame toto riešenie na prístup do našej budovy. Viac o čítačke si môžete prečítať v našom článku na blogu.

Ide o riešenie založené na 1-Wire. Na to, aby ste mohli používať iButton, je nutné mať 1-Wire Extension.

Použitie

Po priložení iButtonu na čítačku sa okamžite odošle signál. Po priložení magnetického elektronického kľúča na čítačku sa na nej kľúč bude držať. Čítačka el. kľúča sa pripája na 1-Wire Extension.

Montáž

Čítačku el. kľúče je možno jednoducho pripevniť na stenu, prípadne dať do krabičky. Čítačka je vhodná do krabičiek s 20mm priemerom a 5mm hĺbkou.
Čítačka el. kľúča je vodotesná a vďaka kvalitnej nerezovej oceli ju možno dlhodobo prevádzkovať vo všetkých vonkajších prostrediach a v extrémnych poveternostných podmienkach.

Zapojenie

Čítačka el. kľúča sa pripája na 1-Wire Extension. Biely drôt = údaje, sivý drôt = GND, žltý drôt je společné GND pre LED osvetlenie, zelený drôt je spojený so zelenou LED, červený s červenou. Obe LED diódy môžu pracovať s 24 VDC. Nie je potrebný už žiadny ďalší odpor – je integrovaný v produkte.

Na jeden 1-Wire Extension je možné pripojiť len jednu čítačku el. kľúča! Ak by ste na jeden 1-Wire Extension použili viac čítačiek, nebolo by ich možné rozoznať.

Popis zapojenia je priložený pri produkte (nie je nutné navštíviť webovú dokumentáciu).

  • Presnosť signálu založená na iButton
  • Robustná konštrukcia
  • Materiál: nerezová oceľ (1.4418)
  • 2 farebné LED (červená + zelená )
  • Prevádzková teplota: -40°C-85°C
  • Montážna hĺbka: 10 mm
  • Montážny priemer: 20 mm
  • 1x Čítačka el. kľúča (magnetická)
  • 1x M20 matica
  • 1x Tesnenie